Jakie okna do domu?

Własny dom to dla wielu ludzi inwestycja na całe życie. Dlatego, gdy już zobowiązują się do mieszkania w konkretnym miejscu, chcą, by budynek był wykonany z dobrej jakości materiałów, a przy tym wnętrze było funkcjonalnie urządzone. Nie bez znaczenia są również okna do domu. Nikt, kto wcześniej nie stanął przed wyborem, na jakie okna się zdecydować, nie wie, jak obszerny jest wybór i na ile parametrów trzeba zwrócić uwagę, by nie żałować decyzji. Jakie w takim razie wybrać okna do domu i czym głównie się kierować? Poznajmy odpowiedź na te pytania.

Okna do domu – jak je wybrać?

Jakie okna będą odpowiednie do domu

Trzeba pamiętać, że okna do domu to nie tylko dodatek, który ma estetycznie wyglądać. Okna pełnią szereg funkcji. Jedną z nich jest oczywiście zabezpieczanie domu przed wychłodzeniem. Nieszczelne okna to największy zimowy koszmar wielu rodzin! Nie dość, że wyziębiają wnętrze, to przyczyniają się do zwiększenia wydatków na ogrzewanie. Dlatego wybierając okna, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaki mają współczynnik przenikania ciepła. Krótko mówiąc – okna do domu w dużej mierze są odpowiedzialne za izolację termiczną całego budynku i nie mogą zawodzić na tym polu.

Okna blokujące hałasy

Osoby żyjące w małych miejscowościach lub na wsiach nie odczuwają tego w tak wyraźny sposób, jak mieszkańcy miast. Z kolei te osoby, których domy znajdują się w pobliżu ruchliwych ulic, stacji kolejowej, centrum miasta czy w okolicy lotniska wiedzą, że izolacja akustyczna jest niemal tak ważna, jak izolacja termiczna. Okna do domu to jak wiadomo główne źródło światła i w nowych budynkach deweloperzy stawiają na przestronne okna, a wręcz przeszklenie niemal całych ścian. Wówczas ta bariera oddzielająca dom od dźwięków dobiegających z zewnątrz powinna być zwiększona na tyle, by domownicy nie byli narażeni na uciążliwe hałasy. W tej sytuacji uwagę powinien przykuć współczynnik odpowiadający za zatrzymywanie dźwięków. Im jest on wyższy, tym mniej dB będzie docierało do środka domu.

Bezpieczeństwo a okna do domu

Bezpieczeństwo a okna do domu

Zaopatrujemy się w najlepszej jakości zamki do drzwi, a czy pomyśleliśmy, że okna też powinny być jak najbardziej bezpieczne? Czy to możliwe, by okna chroniły również przed włamaniami? Jak najbardziej. Dobrej jakości okna do domu nie będą łatwym łupem dla złodziei. Nie poddadzą się próbom zniszczenia lub wyważenia. Okna o podwyższonym czynniku antywłamaniowym zaleca się osobom posiadającym domy parterowe, ale nie tylko. O bezpieczeństwo mieszkańców i dobytku należy dbać w każdej sytuacji. Okna do domu z systemem antywłamaniowym zapewniają spokój domowników i pewność, że wszystko jest chronione.